YHTEYSTIEDOT

Kuntokatu 3, L-rakennus,
FI-33520 TAMPERE

+358 44 382 6561, toimisto(ät)tamko.fi
avoinna ma - pe kello 9.00 - 16.00

Opiskelijaedustajat

Opiskelijakunta nimeää kaikki opiskelijaedustajat Tampereen ammattikorkeakoulun monijäsenisiin toimielimiin. Lisäksi opiskelijakunnan nimeämiä edustajia toimii mm. erilaisten yhtiöiden ja säätiöiden sekä muiden vastaavien tahojen hallituksissa ja muissa toimielimissä. Mikäli olet kiinnostunut toimimaan opiskelijaedustajana, ota yhteyttä opiskelijakunnan edunvalvonta-asiantuntija Ilona Uusitaloon: edunvalvonta[at]tamko.fi



Nyt avoinna olevat paikat!

Opiskelijoiden edustajat TAMKissa

TAMKin korkeakouluneuvoston opiskelijajäsenet

Laura Rahkonen (valittu 19.4.2017)

Arttu Myllys (valittu 19.9.2016)

Kv-ryhmä

Liisa Lindroos (2017)

Laatutyöryhmä / Koulutus: Arttu Myllys (2017)

Laatutyöryhmä / Tukitoiminnot ja KKP: Arttu Myllys (2017)

Opinnäytetyötyöryhmä

Ilona Uusitalo (2017)

 

LAM-työryhmä

Arttu Myllys (valittu 2016)

TAMKin Opiskelijan hyvinvointi - ryhmä

Hanna Turpeinen, Hannastiina Ruismäki, Ilona Uusitalo (2017)

TAMKin Työturvallisuusryhmä

Arttu Myllys (valittu 24.11.2015)

Opintotukilautakunta 2016 - 2017

  • Maija Juvonen (liiketalous / valittu 24.11.2015), varajäsen Arttu Myllys (liiketalous / valittu 22.11.2016)
  • Veera Saarinen (sosiaaliala / valittu 19.4.2017), varajäsen Oskari Välimaa (metsätalous / valittu 19.4.2017)
  • Emmi Laine (tekniikka / valittu 24.11.2015), varajäsen Jouni Parkki (tekniikka / valittu 22.11.2016)
  • Saana Hytönen (kulttuuriala / valittu 24.11.2015), Aki Honkanen (palveluliiketoiminta / valittu 22.11.2016)



OPO-tiimi

Roope Paasonen (2017)

Hannastiina Ruismäki (2017)



OPS-työryhmä

Vesa-Pekka Tuomaala, Ilona Uusitalo (2017)

TAMKin tutkintolautakunta

Taru Törttö, henkilökohtainen varajäsen Verna Rantala (valittu 10.12.2014)

Tampereen ammattikorkeakoulu Oy:n hallitus

Verna Rantala (valittu keväällä 2017)

Tietohallinnon ohjausryhmä

OPISKELIJAEDUSTAJAA HAETAAN!

Koulutusten neuvottelukuntien opiskelijaedustajat (päivittyy valintojen mukaan)
Ajoneuvotekniikan neuvottelukunta: Roosa Jokinen

Bioanalytiikan neuvottelukunta: Teemu Syrjälä, Taru Pekkarinen

Biotuote- ja prosessitekniikan neuvottelukunta: Into Laitinen

Degree Program in Energy and Environmental Engineering: Krista Haapamäki

Ensihoitajakoulutuksen neuvottelukunta: Sami Viljanen

Fysioterapian neuvottelukunta: Vesa-Pekka Tuomaala

Konetekniikan neuvottelukunta: Joel Haataja

Kätilökoulutuksen neuvottelukunta: Miila Kellosaari

Laboratoriotekniikan neuvottelukunta:

Liiketalouden neuvottelukunta: Anssi Walta

Matkailu-ja ravitsemisalan neuvottelukunta: Wilma Yli-Mäkelä

Mediapoliksen neuvottelukunta: Saara-Lotta Hynynen

Metsätalouden neuvottelukunta: Hanna Turpeinen

Rakennusalan neuvottelukunta: Jenni Saarinen
Sairaanhoitajakoulutuksen neuvottelukunta: Ruusa Lehtonen

Sosiaalialan neuvottelukunta: Veera Saarinen

Sähkö- ja automaatiotekniikan neuvottelukunta: Miikka Sainio

Talotekniikka-alan neuvottelukunta: Tommi Karhu (LVI) Maija-Leena Breilin (State)

Terveydenhoitajakoulutuksen neuvottelukunta: Viivi Tumppila
Tieto- ja viestintätekniikan koulutuksen neuvottelukunta: Tommi Aalto

 

TAMKin turvallisuus- ja pelastustoiminnan johtoryhmä

Tomi Hyppänen (Tamkon toiminnanjohtaja)

Muut opiskelijaedustajat

Opiskelijan Tampere ry:n hallitus

Ilona Uusitalo (valittu 8.12.2016)



Campusravita Oy:n hallitus

Mikael Wänskä, Matti Aho ja Matti J. Mäkelä. (valittu 22.11.2016)

Tampereen ylioppilas- ja opiskelijakuntien kunnallispoliittinen työryhmä 2015 - Ryhmä 35 000 www.jokakuudes.fi

Verna Rantala (2017)

Hanna Turpeinen (2017)

Tampereen seudun opiskelija-asuntosäätiön (TOAS) valtuuskunta 2017
Hanna Turpeinen, varalla Tiia Lempinen (valittu 22.11.2016)
Pyry Turja, varalla Samu Johansson (valittu 22.11.2016)